Ako chytiť kunu

Kuna skalná a kuna lesná spôsobujú starosti mnohým chovateľom, motoristom, zahradkárom, chatárom. Z času načas sa stane, že nás navštívia tieto stredne veľké kunovité šelmy. Keď sa tak stane nestrácajte hlavu, vždy existuje nejaké riešenie. Najlepším spôsobom, ako sa zbavit kuny sú živolovné pasce, do ktorých sa korisť chytí živá a následne sa môže vypustiť do voľnej prírody. Pasce sú humánne, neusmrtia zviera, sú bezpečné pri manipulácii. Nezáleží na tom, kde kuna škodí, či v strešnej izolácii alebo v aute alebo v kurníku.

 

Ako sa zbaviť kuny v podkroví

Pascu vždy umiestnime tam, kde má stopy či vyšliapaný chodník alebo trus, tak isto postupujeme, keď sa chceme zbaviť kuny v aute. Takže ako na kuny: živolovnú pascu najprv odpachujeme až potom vkladáme návnadu vždy v rukaviciach, aby tam nebol ľudský pach. Odpachovanie sa robí tak že pasca sa potrie trusom malých zvierat (holub,hydina,králik) alebo sa pasca umiestni na 24 hodín do kurníka, kde napáchne čpavkom zo slepačieho trusu. Keď takúto možnosť nemáme umyjeme pascu mydlovou vodou a potom čistou vodou vystriekame.

 

Ako chytíme kunu do pasce

Kunu chytíme do pasce tak, že jej ponúkneme návnadu, ktorú obľubuje. Najlepšia návnada pre kuny sú vnútornosti malých zvierat z brušných dutín (črievka, srdcia, pľúca, kúsok surovej ryby ,vajce). V lete keď sú veľké horúčavy a mäso rýchle podlieha rozkladu odporúčam vkladať ako návnadu bobuľové ovocie, hrozno, čerešne, jahody (ovocie môže byt sušené). Kuna je všežravec a s veľkou obľubou si pochutná na ovocí alebo na rôznych zákuskoch alebo marmeládach (na kúsok rožka sa natrie marmeláda). Pascu nedávajte tam, kde má brloh, ale tam, kde má vyšliapaný chodníček alebo tam, kde šplhá po stene, skrátka do cesty, kde chodí, a kde sa pohybuje. Kuna každý deň loví takže musí opustiť brloh. Pascu je dobré nechať otvorenú a drôtikom zaistiť, aby sa nesklopila a návnadu najprv ukladať vedľa pasce, aby si kuna zvykla na nový objekt. Ak zistíme, že návnada mizne až potom môžeme ďalšiu dávať do vnútra. Kuna je bojazlivá musí si zvykať, treba len trpezlivosť. Kuna nemôže byt chytrejšia oko človek a ani nie je. Po úspešnom odchyte odvezieme kunu do lesa kde si nájde nové teritórium. Pasca na odchyt kún musí byť 1 m dlhá.

OBJEDNÁVKY PRÍJIMAM I NA ADRESE

M.KOVALOVSKÝ

ZNIEVSKA 44

BRATISLAVA 851 06

E-mailom:
info@krmitka-pasce.sk

Telefonicky:
0902 108 016

dorucenie

Tovar zasielame na dobierku prostredníctvom Slovenskej pošty zasielka do 5 kg 4€

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info