Ako sa zbaviť potkana

Je jedno, či potkan hnedý alebo čierny aj tak je to najnenávidenejší hlodavec na svete. Potkan prenáša približne 30 chorôb, niektoré z nich, napríklad salmonelóza, môže byť prenesená z potkana na domáce zviera a z neho potom na človeka, taktiež to platí o slintačke, krívačke alebo besnote.

Ako sa zbaviť potkanov

Ničenie potkanov alebo lov potkanov a boj proti potkanom nariaďuje zákon a úradne sa organizuje. Likvidácia potkanov je ustavičná, stále musíme byť na pozore, môžeme vyhubiť potkany použitím otráveného zrna, ktoré je lisované vo vosku. Zrno si potkan síce odnáša do skrýše, ale nie vždy ho zožerie. Môžeme tiež použiť odpudzovač, ale ak tam má dostatok krmiva, neodpudíme ho. Tieto spôsoby sú dosť neúčinné.

Živolovné pasce

Najlepšie výsledky prinášajú živolovné pasce na potkany, sú veľmi praktické, preto nimi môžeme kontrolovať stav populácie. Či ide o mladé alebo staré jedince, máme záruku, že potkan neuhynie a nerozkladá sa niekde na mieste, kam sa nedá dostať.

Ako chytiť potkana

Potkan nemá dobrý metabolizmus, musí stále žrať, preto sa stále pohybuje. Pri pohybe kopíruje miestnost, pascu teda umiestnime vedľa steny. Potkan nemá dobrý zrak, orientuje sa ultrazvukovými signálmi, keď narazí na pascu tá mu nesignalizuje prekážku a ľahko do nej vojde. Pasca je sito, ktoré signál potkanovi nevracia spať a to je pre potkana zlé. Ako návnadu odporúčam na tvrdo uvarené a olúpané vajíčko, kúsok klobásky alebo slaninky. Cestičku z jednej i druhej strany vysypať šrotom alebo omrvinkami asi 0,5 m. Na odchyt potkanov nám postačí živo lovná pasca asi 60 cm dlhá.

OBJEDNÁVKY PRÍJIMAM I NA ADRESE

M.KOVALOVSKÝ

ZNIEVSKA 44

BRATISLAVA 851 06

E-mailom:
info@krmitka-pasce.sk

Telefonicky:
0902 108 016

dorucenie

Tovar zasielame na dobierku prostredníctvom Slovenskej pošty zasielka do 5 kg 4€

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info